Aktuality

Trénink a závody

Fotogalerie

Termínovka

Mapa tratí

Soupiska

Archiv

Kontakty

Archiv


Závěr sezóny - výlet 12. 4. 2009

Tradičním výletem jsem zakončili lyžařskou část závodní sezóny. Za skoro již letního počasí jsme se nechali dovézt do Janských Lázní, pak následoval výjezd lanovkou na Černou Horu, a již na lyžích přes Lišcí Horu a Bufet na rozcestí do Špindlerova Mlýna. Zakončení sezóny "posledním mazáním" nás ještě čeká

Benecko a Praděd - asi poslední závody této sezóny, 21. a 22. 3. 2009

Pouze Eliška Plecháčová se postavila na start Pražského přeboru, který se konal na Benecku a ve své kategorii na trati 2 km klasicky za dohledu pana Boury nenašla přemožitelku.
Petr Plecháč reprezentoval náš oddíl na závěrečných závodech Českého poháru dorostu, který pořádal FENIX SKI TEAM Jeseník na tratích na Pradědu, které jsou jak svoji nadmořkou výškou (cca 1350 m), tak svým profilem (nejdřív pomalu do kopce a pak rychle s kopce), asi nejtěžší u nás. V sobotním závodě na 5 km klasicky obsadil, především vlivem špatně namazaných lyží, až 31. místo, v neděli na trati 7 km klasicky byl, po hromadné kolizi ve sjezdu, 21. I tyto nevydařené výsledky stačily na celkem dobré umístění v celkovém konečném pořadí listiny bodů na 16. místě v mladších dorostencích a 4. místo ve svém ročníku.

Benecko - vyhlášení poháru LK a Lízátkové závody, 14. a 15. 3. 2009

HSK Benecko uspořádal v sobotu 14. března veřejný závod volnou technikou, při kterém byly také vyhlášeny konečné výsledky Krajského poháru. Za náš oddíl opět startovali i nejmladší a jejich výsledky byly opět velmi dobré. V předžákyních byla Trejbalová Renata 2. a Bergerová Magdalena 13., v žákyních nejmladších obsadila Zahradníková Denisa 19. příčku, v žácích nejmladších skončil Pekárek Dominik 9. a jeho bratr Patrik o příčku za ním. V žákyních mladších byla Plecháčová Eliška 6., ve starších žákyních Soukupová Anna 13. Plecháč Petr v mladších dorostencích obsadil 8. místo. V konečném hodnocení poháru Libereckého kraje obsadila Eliška Plecháčová 5. místo, Anna Soukupová 13. místo, nejlépe si vedl Jan Boura, který byl hodnocen na konečném 2. místě. výsledky z Benecka jsou zde, výsledky krajského poháru jsou zde
V neděli byly na Benecku tradiční Lízátkové závody, zde se neztratili naši nejmenší, výsledky budou přidány.

Janovská 30 a Kořenovský lyžařský běh, 7. a 8. 3. 2009

V sobotu se na tratích v Bedřichově v rámci Janovské 30 uskutečnil krajský přebor. Z našich závodníků se nejlépe vedlo Elišce Plecháčové, když obsadila 2. místo v kategorii žákyně mladší na 2 km klasicky. Anna Soukupová na trati 2,5 km ve starších žákyních byla 16, Michal Hák v mužích na trati 30km obsadil 5. místo. výsledky jsou zde

V neděli naše družstvo žáků v Kořenově posílili noví adepti lyžování ve Studenci, tudíž jsem po dlouhé době měli zastoupení i nejmladších kategoriích. V předžačkách 2003 zvítězila Bergerová Veronika, v předžákyních 2001 obsadila Trejbalová Renata 6., Bergerová Magdalena 11., Kejnarová Jana 13., Chrástková Tereza 16. místo a Vanclová Marbora 20. místo. Zahradníková Denisa v zákyních nejmladších byla 8. a v žácích nejmladších Pekárek Dominik byl 7. a Pekárek Patrik 13. V žákyních mladších byla Eliška Plecháčová 6, v žákyních starších Anna Soukupová 9. a v žácích starších Jan Boura 3. výsledky jsou zde
Na tratích na Horních Mísečkách se jel souběžně závod dorostenců (M-ČR ve skiatlonu), Petr Plecháč po nemoci nenavázal na svoje dobré výsledky a obsadil až 32. místo. výsledky jsou zde

Hledá se Nová Kateřina Neumannová, Jablonec nad Nisou 27. a 28. 2. 2009

Pouze Eliška Plecháčová a Jan Boura nastoupili na start finalových závodů 4. ročníků série závodů Hledá se Nová Kateřina Nemannová. Na obtížných tratích v Jablonci nad Nisou se v pátek závodilo klasicky s intervalovým startem, Eliška Plecháčová, po dvou pádech, obsadila solidní 12. místo na tradi 2 km, Jan Boura ve své oblíbené klasice na trati 4 km zabojoval a umístil se na výborném druhém místě. V sobotu byly na programu závody volnou technikou s hromadným startem. Eliška si své páteční umístění vylepšila na 8. místo, Honza, který byl nepochopitelně postaven do třetí řady na startu, obsadil 29. místo.
Výsledky jsou v následujících odkazech:
stránka s výsledky

Mistrovství ČR starších žáků, Trutnov 14. a 15. 2. 2009

Na Mistrovství ČR starších žáků za nás na tratích v Mladých Bukách v sobotním závodě ve sprintu startovala Anna Soukupová, která obsadila 23. příčku, Jan Boura se probojoval do finále B a celkově byl 7., a Jan Šulc doběhl na 24. místě. V nedělním závodě na 3 km klasickou technikou, který se jel za hezkého slunečného počasí na výborně připravné trati, startoval už pouze Jan Boura a obsadil 8. příčku, zbylí dva závodníci ze soboty onemocněli.
Výsledky jsou v následujících odkazech:
sobotní sprinty
nedělní klasika

Závody 24. a 25. 1. 2009

V sobotu si Petr Plecháč vyzkoušel závod na 25 km v rámci Jilemnické 50 se startem na Benecku, v celkovém pořadí obsadil 33 místo. V neděli startoval na Mistrovství ČR v běhu na 50 km Michal Hák a po předchozím nachlazení obsadil 19 místo. Torzo žákovského družstva v neděli závodilo v Jablonci nad Nisou na závodech Hledá se nová Kateřina Neumannová. Eliška Plecháčová zabojovala a na trati 2 km volně se umístila na 2. místě, Anička Soukupová na trati 3 km volně obsadila 14 místo.
Výsledky jsou v následujících odkazech:
Jilemnická 50
Jablonec

Závody 17. a 18. 1. 2009

Tento víkend jsme opět závodili na dvou frontách, žactvo v sobotu v Tanvaldě na krajském přeboru a dorost na Božím Daru. Eliška Plecháčová dokončila závod volnou technikou s hromadným startem na 8. místě, Jan Boura obsadil výborné 2. místo, Anna Soukupová dojela na 9. místě a Jan Šulc obsadil místo 7.
Petr Plecháč startoval na mistrovství ČR, v sobotu byl na programu závod s intervalovým startem klasicky na 5 km, ve kterém se umístil na pěkném 12 místě, v neděli, v závodě na 10 km volně s hromadným startem obsadil místo 22.

Závody 10. a 11. 1. 2009

V sobotu 10. 1. 2009 závodili žáci v Jilemnici "U kravína" v oblastním kole 4. ročníku projektu "Hledá se nová Kateřina Neumannová". Na tratích, kde občas chyběl sníh nebo stopa, se docela dařilo i naším závodníkům. Eliška Plecháčová skončila celkově po problémech s lyží na 5. místě, v hodnocení libereckého poháru byla 3. Jan Boura opět ukázal, že je výborným klasikem, a s přehledem zvítězil. Jan Šulc se také neztratil a dal o sobě vědět 7. místem celkově a 6. v libereckém kraji.
V neděli 11. 1. 2009 jsme jeli na krajský pohár klasickou technikou do Lučan. V tamním areálu "Krončejk" na výborně upravených tratích jsem získali tři umístění na stupních vítězů. Z vítězství se opět radoval Jan Boura, E. Plecháčová a P. Plecháč byli třetí se ztrátou necelých 4 vteřin na vítěze, Jan Šulc se opět zlepšil a skončil na čtvrtem místě.
Tuto neděli se konala i Jizerská 50, na které nás reprezentoval Michal Hák, který doběhl v silné mezinárodní konkurenci na 62. místě.

Výsledky jsou v následujících odkazech:
Jilemnice - sobota
Lučany - neděle

Závody 3. - 4. 1. 2009

V sobotu 3. 1. 2009 závodili žáci v Josefově Dole, kde pořadatelé z T. J. Sokola Skuhrov uspořádali závody klasickou technikou. Dařilo se i našim zástupcům, E. Plecháčová a J. Boura vyhráli, A. Soukupová a J. Šulc obsadili třetí příčku. P. Plecháč, prvním rokem mladší dorostenec, startoval v sobotu na repuplikovém závodě v Jablonci n. N. Na trati 4,5 km volně obsadil výborné 15. místo, ve svém ročníku byl třetí. V neděli jsme se všichni sešli opět v Jablonci n. N., dorostenci závodili dopoledne, žáci pak startovali ve 14 hod. v pohárovém závodě Libereckého kraje. P. Plecháč na trati 6 km klasicky si pohoršil a skončil 21. Žáci pak odpoledně startovali volnou technikou a na stupně vítězů se postavila pouze E. Plecháčová, a to na druhém stupínku. H. Boura obsadil 6. místo, J. Šulc byl 7. a A. Soukoupová skončila 12.

Výsledky jsou v následujících odkazech:
Skuhrov
Jablonec - sobota - dorost
Jablonec - neděle - dorost
Jablonec - neděle - žáci

Hledá se nová Kateřina Neumannová - Praha 30. 12. 2008

Na naše první závody jsme vyjeli až do Prahy, kde se na okruhu po Tour de Ski na pražském Výstavišti konal zahajovací závod 4. ročníku celé série. Na umělém sněhu, který pokrýval cca 650 m dlouhý okruh kolem Veletržního paláce, se na start závodu volnou technikou postavila Eliška Plecháčová, která se umístila na 3. místě, dále pak Jan Boura, který skončil 4. a Jan Šulc, jenž doběhl na 10. místě.

Výsledky jsou zde

Nejlepší výsledky minulé zimy

Eliška Plecháčová:
- 2. místo ve finálovém závodě Hledá se nová Kateřina Neumannová na trati 2 km volně,
- 5. místo v celkovém pořadí finále Hledá se nová Kateřina Neumannová,
- 4 krát na stupních vítězů na závodech Libereckého kraje,
Anna Soukupová:
- 2. místo v Přeboru České obce sokolské v závodě na 2 km volně,
Jan Boura:
- 1. místo na Zimní olympiádě dětí a mládeže na trati 2 km klasicky,
- 2. místo na Zimní olympiádě dětí a mládeže jako člen štafety Libereckého kraje,
- 3. místo v celkovém pořadí finále Hledá se nová Kateřina Neumannová,
- 1. místo v hodnocení Poháru Libereckého kraje,
- dalších 6 vyhraných závodů v rámci Libereckého kraje,
Jan Šulc:
- 12. místo na Mistrovství České republiky na trati 3 km klasicky,
- 2. místo v Přeboru České obce sokolské v závodě na 2 km volně,
Petr Plecháč:
- Mistr České republiky v běhu na lyžích jako člen štafety Libereckého kraje
- 2. místo na Mistrovství České republiky v závodě na 3 km volně,
- 3. místo Mistrovství České republiky v závodě na 3 km klasicky,
- 2. místo ve finálovém závodě Hledá se nová Kateřina Neumannová na trati 4 km klasicky,
- 3. místo v celkovém pořadí finále Hledá se nová Kateřina Neumannová,
- 1. místo v hodnocení Poháru Libereckého kraje,
- 2. místo v hodnocení Českého poháru,
- 9 krát na stupních vítězů na závodech Libereckého kraje.

Poslední závody letošní zimy - Horní Mísečky 22., 29. a 30. 3. 2008

Za dobrých sněhových podmínek se na Horních Mísečkách uskutečnili již doopravdy poslední závody. V sobotu 22. března startoval pouze Petr Plecháč, který na trati 3 km klasicky s hromadným startem obsadil 5. místo, další víkend na stejné trati Petr vyhrál a Honza Šulc obsadil 12. místo. Eliška Plecháčová si také vyzkoušela "prodlouženou trojku" a obsadila 2. místo. V neděli se bruslilo, Petr Plecháč obsadil 4. místo, Honza Šulc 16. a Eliška Plecháčová zvítězila. Nutno podotknout, že závody byly tak dobře obsazeny, že se skoro konalo další Mistrovství republiky.

Krajský pohár Libereckého Kraje - Jakuszyce 16. 3. 2008

V posledním krajském závodě této lyžařské sezóny v běhu na lyžích, který se pro nedostatek sněhu v Kořenově, kde měl být tento závod původně uspořádán, konal v Polských Jakuszycích, byl opět úspěšný pro náš oddíl. V mladších žákyních 97 se na trati 2 km umístila Eliška Plecháčová na 2. místě se ztrátou 0,2 s za vítězkou, Jan Boura v mladších žácích 96 (2 km) zvítězil o 24 vteřin, Jan Šulc ve starších žácích 95 na trati 3 km obsadil 5. místo se ztrátou 52 s na vítěze. Ve starších žácích 94 (3 km) zvítězil Petr Plecháč až po sprintu v cílové rovince o 0,4 s nad Jirkou Řešátkem. Pozadu nezůstal ani Michal Hák v kategorii mužů, když na trati 9 km obsadil 3. místo se ztrátou 27 s na vítěze.
Po skončení závodu byly vyhlášeny konečné výsledky Poháru Libereckého kraje, Jan Boura a Petr Plecháč obhájili první místa z loňské sezóny, Eliška Plecháčová obsadila 4. místo.
V neděli 16. 3. se na Benecku konaly tradiční Lízátkové závody, z našich závodníků startovala pouze Eliška Plecháčová a na trati 1 km s náskokem 20 s zvítězila.
Výsledky jsou zde(sobota), zde(neděle)


Český pohár a finále série HNKN - H. Mísečky 8. - 9. 3. 2008

Na Horních Mísečkách se v sobotu a v neděli uskutečnilo finále série závodů "Hledá se nová Kateřina Neumannová". Závody se současně započítávaly do hodnocení Českého poháru starších žáků. Naši závodníci se opět dokázali v konkurenci lyžařů z celé republiky (cca 300 závodníků) prosadit a získat tak pro náš oddíl několik cenných umístění. V kategorii mladších žákyň 97 se Eliška Plecháčová umístila v sobotu (intervalový start klasicky) na 15. místě, v nedělním závodě s hromadným startem volnou technikou vybojovala výborné 2. místo, což v součtu sobotního a nedělního závodu znamenalo celkové 5. místo. Anna Soukupová v mladších žákyních 96 se v sobotu umístila na 22 místě, v neděli zajela velmi dobře a v cíla byla 16. Jan Boura v sobotním závodě po nevydařeném výkonu obsadil 3. místo, v neděli však podal svůj nejlepší letošní bruslařský výkon a obsadil 4. místo, v celkovém finálovém součtu se umístil na 3. místě za závodníky ze Slovanu Karlovy Vary (v týdnu byl Honza náměstkem hejtmana Libereckého kraje panem Doležalem odměněn za reprezentaci kraje na Zimní olympiádě dětí a mládeže). Jan Šulc ve starších žácích 95 byl v sobotu na trati 4 km hodnocen na 15. místě, v nedělním skiduatlonu (2 + 2 km) byl o místo horší. Petr Plecháč ve starších žácích 94 obsadil v sobotu 2. místo, v nedělním závodě pak vybojoval 6. místo. V celkovém hodnocení ze dvou víkendových závodů obsadil 3. místo.
Na závěr sezóny se nám tak hodně podařilo zviditelnit náš oddíl na celorepublikových závodech, protože naši závodníci se celkem 7 x postavili na podium při vyhlašování výsledků. V celkovém hodnocení seriálu obsadil náš oddíl 11. místo z celkově 39 zúčastněných klubů
Po těchto závodech byl také vyhodnocen Český pohár starších žáků, ve kterém Jan Šulc skončil na 15. místě a Petr Plecháč obsadil 2. místo. Stejného umístění dosáhl i v celostátním žebříčku starších žáků, vždy za Jakubem Švandou z MARS Svratka. V sobotu také závodil na H. Mísečkách Michal Hák, který v mistrovském závodě na 50 km volnou technikou dojel na 31. místě. .
V sobotu také závodil na H. Mísečkách Michal Hák, který v místrovském závodě na 50km volnou technikou dojel na 31. místě. Výsledky jsou zde(sobota), zde(neděle) a celkové


Mistrovství ČR staršího žactva - 2. část 23. - 24. 2. 2008

Pořadatelé závodu z Vysokého nad Jizerou pro nedostatek sněhu na domácích tratích uspořádali mistrovství v Jakuszycích v Polsku. V pěkném areálu, kde byl dostatek sněhu, se v sobotu jel závod ve sprintu klasicky a v neděli intervalový závod na 3 km také klasicky. Za náš oddíl se na start po oba dny postavili Jan Šulc v kategorii starší žáci 95 a Petr Plecháč ve starších žácích 94. Jan Šulc ve sprintu obsadil 17. místo a svůj zatím nejlepší letošní výkon podal v nedělním závodě, ve kterém obsadil skvělé 12. místo. Petr Plecháč ve sprintu vyhrál B finále, což v celkovém pořadí znamenalo 5. místo. V klasickém závodě získal Petr stříbrnou medaili, když ho od vítěze dělilo 2,3 s. Výsledky jsou zde(sobota) a zde (neděle)


Přebor ČOS a veřejný závod v běhu na lyžích - 16. 2. 2008

Pro nedostatek sněhu ve Studenci byl závod, tak jako v loňském roce, uspořádán na Horních Mísečkách. V dopoledním závodě klasickou technikou se v celkovém pořadí v mladších žákyních 1997 umístila Eliška Plecháčová na 4. místě, A. Soukupová v mladších žákyních 1996 na 9. místě, Jan Boura v závodě mladších žáků 1996 zvítězil, Zdeněk Klíma byl 13., Jan Šulc ve starších žácích 1995 obsadil 7. místo a Petr Plecháč ve starších žácích 1994 obsadil 2. místo. Michal Hák v kategorii mužů skončil na 4. místě. V hodnocení ČOS naši závodníci obsadili první či druhé místo. V odpoledním závodě volnou technikou, který byl už pouze přeborem ČOS zvítězila E. Plecháčová, J. Boura a P. Plecháč. Druhá místa obsadili A. Soukupová, J. Šulc a M. Hák, třetí skončil Z. Klíma. Výsledky jsou zde


Mistrovství České republiky pro rok 2008 staršího žactva

Ve dnech 9. a 10. února 2008 uspořádal TJ Sokol Stachy - oddíl lyžování na Zadově Mistrovství České republiky staršího žactva. Na částečně provizorních tratích a místy i navezeném sněhu se v sobotu jel závod jednotlivců na 3 km volnou technikou. Závodník našeho oddílu Petr Plecháč odstartoval jako první ze všech závodníků a v cíli se mohl radovat z bronzové medaile. Tímto výkonem se nominoval i do první štafety Libereckého kraje, která v nedělním závodě na 3 x 3 km volnou technikou jela ve složení: Petr Plecháč, Studenec, Jiří Řešátko, Ski klub W. Samesche Lučany (5. v jednotlivcích) a Petr Knop, Ski klub Jablonec n. N. (2. v jednotlivcích). Celá trojice podala opět velmi dobrý výkon a získala titul Mistra České republiky. <

Hry III. zimní olympiády dětí a mládeže ČR

Ve dnech 27. 1. - 1. 2. 2008 uspořádal Zlínský kraj Hry III. zimní olympiády dětí a mládeže ČR. Soutěže se konaly ve Zlíně, Vsetíně, Rožnově pod Radhoštěm, Valašském Meziříčí, Pustevnách a Soláni. Za Liberecký kraj startoval v běžeckých lyžařských závodech na Pustevnách i závodník našeho oddílu lyžování T. J. SOKOL Studenec Jan Boura. Nominaci si musel vybojovat v kvalifikačních závodech, neboť za každý kraj mohli v každé kategorii startovat pouze dva závodníci. Olympiáda byla zahájena v neděli na zimním stadionu ve Zlíně a již hned v pondělí byl na programu závod na 2 km volnou technikou, který se však Honzovi příliš nevydařil a obsadil až osmou příčku. V úterý byl na pořadu závod v jeho letos silnější disciplíně - klasické technice. Zde Honza konečně ukázal co umí a ve vyrovnaném závodě ve složitých podmínkách pro voskování lyží zvítězil před dalším reprezentantem Libereckého kraje Mírou Klinovským. Chlapci si tak mohli plně vychutnat atmosféru slavnostního večerního ceremoniálu na dvou nejvyšších příčkách. Honza byl pak nominován i do čtvrteční štafety, kde si poprvé vyzkoušel trať o délce 3 km, zde na druhém úseku podal opět dobrý výkon a přispěl k druhému místu štafety za Plzeňským krajem. V celkovém hodnocení krajů, tak jako na předešlých zimních olympiádách, s přehledem zvítězil Liberecký kraj, který si na konto připsal 295 bodů, druhý Zlínským kraj nasbíral 178 bodů, třetí byl těsně Moravskoslezský kraj se 173 body.


Posvícenský koláč

Přebor ČOS + KSL

Předvánoční kritérium

Běh vítězství