Aktuality

Trénink a závody

Fotogalerie

Termínovka

Mapa tratí

Soupiska

Archiv

Kontakty

Oddíl lyžování


Studenecká štafeta 24. 2. 2013

Výsledky Studenecké štafety jsou zde
výsledky jednotlivců jsou zde

Lyžařský víkend - Harrachov, Přebor ČOS a Studenecká štafeta, 23. 24. 2. 2013

Poslední únorový víkend měli studenečtí lyžaři napilno. V sobotu startovali v Harrachově na pátém pohárovém závodě a v neděli pořádali dvě tradiční akce – Přebor ČOS a Studeneckou štafetu.
Harrachov
Na pěkných harrachovských tratích jsme ve sněžení a větru získali další umístění na stupních vítězů:
1. místo: 500 m - Markéta Štefanová
500 m – Jan Štefan
2. místo: 1 km – Lukáš Trejbal
2km - Renata Trejbalová
Další umístění: 4. místo – Kristina Jánská
5. místo – Ondřej Berger, Linda Zahradníková, Matyáš Militký (další posun v pořadí)
8. místo – Veronika Bergerová
10. místo – Tereza Chrástová
11. místo – Denisa Zahradníková
Přebory ČOS
V neděli se v posledních hodinách letošní zimy na tratích u sokolovny uskutečnily dvě akce: dopoledne Přebor ČOS a po obědě 21. ročník Studenecké štafety.
Sokolské přebornické medaile v žákovských kategoriích si rozdělili závodníci pořádající jednoty a naděje Sokola Skuhrov.
Studenecká štafeta, 21. ročník
Pozvání ke startu přijalo 57 lyžařů, kteří trať zdolávali technikou klasickou i volnou, na mokrém sněhu se ztráceli v mlze, někteří upadli, ale snad všichni byli spokojeni se svým sportovním výkonem.
JH

3. POHÁR LIBERECKÉHO KRAJE – Jablonec nad Nisou 9. 2. 2013

V sobotu 9. února se mělo závodit v Lomnici nad Popelkou, pro nedostatek sněhu byly závody přeloženy a cestovalo se do Jablonce. Tam nás čekaly hezky upraveně tratě, sluníčko a zmrzlý prašan. Naši závodníci pokračovali v dobrých výkonech a opět získali umístění na stupních vítězů.
Zklamaná tentokrát byla Markéta Štefanová – na krátké rychlé trati upadla a časová ztráta znamenala až 7. místo. Příště bude lépe!
1.místo: Renata Trejbalová – závodí a trénuje s chutí a výsledkem jsou stále lepší umístění a vítězství v krajském pohárovém závodě.
2. místo: Lukáš Trejbal, Kristina Janská. Oba letos již podruhé na 2. místě.
3.místo: Jan Štefan – na stupních zastoupil sestru Markétu.
Další umístění:
4. místo - dobrý výsledek Lindy Zahradníkové a Magdy Bergerové
6. místo - Veronika Bergerová
7. místo - Markéta Štefanová, Matyáš Militký, podruhé v prvé desítce
8. místo - Tereza Chrástová – poprvé do desítky
9. místo - Vítek Štefan – nejlepší letošní výsledek
15. místo - Denisa Zahradníková
JH.

3. POHÁR LIBERECKÉHO KRAJE – Josefův Důl 2. 2. 2013 a štafety dvojic 3. 2. 2013

O víkendu se závodilo v Josefově Dole. V sobotu se zde jel 3. krajský závod volnou technikou a v neděli krajský závod štafet.
V sobotu bylo zataženo, sněhové přeháňky, vítr, sníh mokrý. S těmito podmínkami jsme se dokázali vypořádat – namazalo se dobře a závodníci získali několik medailových umístění.
Smůlu měla Renata Trejbalová, která po kolizi na startu upadla a vyjížděla s velkou ztrátou, nakonec skončila na desátém místě. Zastoupila ji však Magda Bergerová s Kristinou Janskou na prvém a druhém místě! Pro Magdu to je prvé vítězství v krajském závodě!
V neděli byl na pořadu závod dvoučlenných štafet, děti r. 2005 a mladší závodili jednotlivě. Počasí bylo pravé zimní – slunce a prašan. Ze Studence startovalo 11 dětí a všechny byly na stupních vítězů!

Sobota 3.2.:
500 m: 1.Markéta Štefanová
9. Jan Štefan
1000 m: 4. Lukáš Trejbal
14.Matyáš Militký
4. Linda Zahradníková
7. Veronika Bergerová
2000 m: 1. Magda Bergerová
2. Kristina Janská
10. Renata Trejbalová
14. Tereza Chrástová
19. Vítek Štefan
3000 m: 16. Denisa Zahradníková

Neděle 4.2.: 500 m: 1. Leonard Losík
1. Markéta Štefanová
1. Jan Štefan
2 x 1 km: 2. Linda Zahradníková, Veronika Bergerová
2. Lukáš Trejbal, Matyáš Militký
2 x 2 km: 2. Kristina Janská, Magda Bergerová
3. Renata Trejbalová, Tereza Chrástová
JH.

2. POHÁR LIBERECKÉHO KRAJE – LUČANY 19. 1. 2013

Lyžařská sezóna pokračovala druhým pohárovým závodem v Lučanech nad Nisou. Pořadatelé připravili náročné tratě, závodilo se klasickou technikou. Počasí bylo slunečné, sníh prašan, teplota okolo –8 stupňů. Vše bylo připravené pro pěkné závody.
Našich závodníků startovalo 11 a získali pět umístění na stupních vítězů!
1.místo: Markéta Štefanová, Jan Štefan - sourozenci opět na stupních
2. místo: Lukáš Trejbal – po nepovedeném Benecku se přesvědčil, že lyžovat nezapomněl
Renata Trejbalová – letos již podruhé 2. místo
3. místo: Kristina Jánská – klasika je zatím lepší než bruslení a výsledkem byly stupně vítězů
Ostatní závodníci získali tato umístění:
Ondřej Berger - 5. místo na 1 km
Linda Zahradníková – 4. místo na 1 km
Matyáš Militký – 7. místo, každý trénink znamená zlepšení v technice a tím i lepší výsledek
Vítek Štefan - 10. místo
Tereza Chrástová – 12. místo
Denisa Zahradníková – 14. místo, prvý závod na 3 km odjela dobře
JH.

1. POHÁR LIBERECKÉHO KRAJE – BENECKO 12. 1. 2013

Studenečtí lyžaři zahájili letošní závodní sezónu. Po několika zrušených závodech se závodilo na Benecku, kde se jel prvý krajský pohárový závod a zároveň krajský přebor volnou technikou. Nejmladší kategorie jezdí všechny závody klasicky.
V kategoriích předžáků se dařilo sourozencům Štefanovým - Markéta vyhrála závod na 500 m a Jan byl na stejné trati třetí.
Mezi nejmladšími žáky ve svých kategorich byl Ondra Berger 9., Lukáš Trejbal 11. - na příštích závodech bude usilovat o velkou opravu. Matyáš Militký byl 18.
Dobře jela děvčata závod na 1 km v nejmladších žákyních: Veronika Bergerová skončila 5. a Linda Zahraníková 7. Tereza Chrástová jela poprvé závod na 2 km a byla 16.
Vítek Štefan sbírá zkušenost a byl 24.
Mladší žákyně (roč. 2001) jely výborně a skončily do šestého místa - Renata Trejbalová byla druhá, Magda Bergerová čtvrtá a Kristina Janská šestá.
JH.

Mistrosvství světa veteránu

Začátkem března se uskutečnilo Mistrovství světa veteránů, krátký článek napsal J. Hák, ke stažení zde

6. POHÁR LIBERECKÉHO KRAJE – SKICROSS BEDŘICHOV 10. 3. 2012

Bedřichovští pořadatelé připravili zcela zvláštní závod, vytyčili tři různě dlouhé tratě, 200, 300 a 500m. Trať 500 metrů byla obohacena dvěma skoky a řadou terénních nerovností. Na tuto nezvyklou trať se vydaly pouze dvě studenecké závodnice, a to Renata Trejbalová a Denisa Zahradníková. Kvalifikací se k semifinále prodrala prvně jmenovaná a i v dalším boji se držela statečně, i když se svým 8. místem nebyla spokojena. Denisa dokončila svůj závod na 20. místě. Menší děti závodily na kratší a méně náročné trati 300 metrů. Lukáš Trejbal obsadil konečné 4. místo, Veronika Bergerová 7. místo a Linda Zahradníková byla desátá. Ondřej Berger si vyzkoušel svůj první závod bruslařskou technikou a zvládl jej velmi dobře, do cíle dorazil na 7. místě. Ze závodů jsme odjížděli s velmi smíšenými pocity, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme si vyzkoušeli zase něco jiného! MB.
Výsledky jsou zde

FINÁLE NÁBOROVÝCH ZÁVODŮ – HLEDÁME NOVÉ TALENTY – JESENÍK 3. a 4. 3. 2012

Na závody do Jeseníku jsme ze Studence odjeli už v pátek v osm hodin ráno. Z našich čtyř studeneckých závodnic, které bylo možno do tohoto náborového závodu přihlásit, cestovaly na Moravu pouze tři, Renata Trejbalová, Magdaléna Bergerová a Denisa Zahradníková. Kristinu Jánskou jsme bohužel pro nemoc museli oželet. Po ubytování v penzionu U Antošů, obědě a krátkém odpočinku jsme si jeli prohlédnout tratě do nedaleké Ramzové, kde se kvůli nedostatku sněhu v Jeseníku, celý podnik konal. Sobotní závody se jely volnou technikou, ráno byla trať po nočním mraze řádně umrzlá, počasí slunečné. Po trati dlouhé 2 km se naše holky přehnaly jako blesk a obsadily výborná místa hned za stupni vítězů. Renata Trejbalová 4. místo, Magdaléna Bergerová 6. místo! Jelikož se vyhlašovalo 6 nejlepších závodnic, má studenecké lyžování hned dva nové talenty! Denisa Zahradníková se přidala k výbornému výkonu svých mladších kamarádek a mezi 45 závodnicemi z celé České republiky obsadila krásné 24. místo. Neděle a závod klasickou technikou, přinesla nejprve rozpaky asi mezi všemi závodníky, protože trať nebyla právě nejlépe upravena. Vše jsme zvládli a to přineslo úspěch ve formě stříbrné medaile Renaty Trejbalové v kategorii Mladších žákyň roč. nar. 2001. Magda Bergerová dobojovala svůj boj s kašlem na výborném osmém místě, Denisa Zahradníková, v kategorii o rok výše, byla 29. Všechna děvčata zaslouží opravdu velikou pochvalu, Sokol Studenec byl jejich zásluhou HODNĚ VIDĚT!!!
Po oba dva dny si naše závodnice pochvalovaly výborně namazané lyže od pana Petra Plecháče, VÝBORNÝ SERVIS, DĚKUJEME !!! -MB-

Finále náborových závodů - Hledáme nové talenty - Jeseník 3. a 4. 3. 2012

Výborné výsledky naších závodníků najdete na následujících odkazech. Několik fotek z vyhlášení je ve fotogalerii.
Sobota - 2 km volnězde
Neděle - 2 km volnězde
Jednotlivci celkovězde
Družstva celkovězde

5. POHÁROVÝ ZÁVOD LIBERECKÉHO KRAJE JILEMNICE 25. 2. 2012

Závod proběhl za polojasného počasí, při teplotě okolo nuly, což bylo po dvou předchozích deštivých dnech jako zázrak. Studeneckým závodníkům se na standartních tratích na jilemnické Hraběnce dařilo také polojasně. Ve své kategorii předžáků byl Ondřej Berger šestý . V kategorii nejmladších žáků roč. nar. 2003 obsadil nepopulární čtvrté místo Lukáš Trejbal, ve stejném závodě dívek zvítězila Linda Zahradníková! Mezi žáky o rok staršími dobojoval svůj závod na 13. místě Vítek Štefan, Tereza Chrástová byla mezi děvčaty čtrnáctá. Naše nejsilněji obsazená kategorie mladších žákyň narozených roku 2001 nám tentokráte medaili nepřinesla. Kristina Jánská obsadila 4. místo, Renata Trejbalová 6. místo, Magdaléna Bergerová 7. místo. Denisa Zahradníková skončila šestnáctá. Mladší a starší žáci a žákyně závodili volným způsobem běhu, kategorie dříve narozených dětí jely klasicky. -MB-

4. POHÁR LIBERECKÉHO KRAJE LUČANY NAD NISOU 12. 2. 2012

Opět za velmi mrazivého, ale krásně slunného počasí, bojovali studenečtí závodníci na obtížných tratích v Lučanech nad Nisou. I zde cinkaly studeneckému lyžování medaile! Žákyně nejmladší Linda Zahradníková si doběhla pro bronzovou! Ve stejné kategorii bojovala i Veronika Bergerová, které patřilo 7.místo. Lukáš Trejbal v kategorii chapců obsadil místo druhé! Vítek Štefan 13.místo mezi chlapci o rok staršími. Tereza Chrástová byla v cíli na 15. místě mezi žákyněmi nejmladšími roč. nar. 2002. Žákyně mladší narozené roku 2001 dosáhly nejlepšího umístění a to v podobě zlaté medaile Renaty Trejbalové a bronzové Kristiny Jánské. Bohužel pouze z domova jim fandila nemocná Magda Bergerová. Svého nejlepšího výsledku zde dosáhla Denisa Zahradníková, která na stejné trati mezi dívkami o rok staršími obsadila 5.místo. VŠEM GRATULUJEME !!! -MB-
Výsledky jsou zde

PŘEBOR LIBERECKÉHO KRAJE ŠTAFETY DVOJIC BOHDALOVICE 5. 2. 2012

SOKOL STUDENEC vyslal do boje 4 štafety a získal 4 cenné kovy!!!

Nejmladší žákyně 2002-2003
3. místo Zahradníková Linda + Bergerová Veronika

Nejmladší žáci 2002-2003
2. místo Trejbal Lukáš + Štefan Vít

Mladší žákyně 2000-2001
2. místo Jánská Kristina + Trejbalová Renata

3. místo Zahradníková Denisa + Bergerová Magdaléna
Zde si dívky vynahradily zklamání z předešlého dne! -MB-
Výsledky jsou zde

3. POHÁR LIBERECKÉHO KRAJE JOSEFŮV DŮL 4. 2. 2012

První únorovou sobotu se v Josefově Dole konal 3. pohárový závod, kterého se zúčastnilo 6 studeneckých závodníků. Start byl z důvodu velmi silného mrazu posunut na 13 hodinu. Tentokrát se dařilo více mladším, kteří závodili klasickou technikou běhu na 1 km. Žákyně nejmladší roč. nar. 2003 Veronika Bergerová obsadila 3. místo, Lukáš Trejbal ve stejné kategorii chlapců vybojoval místo druhé! Dívky narozené roku 2001, tedy žákyně mladší, absolvovali trať dlouhou 3 x 650 metrů volně. Zde mělo studenecké lyžování hned trojité zastoupení. Start byl hromadný, holky bojovaly, ale doplatily na nezkušenost jízdy v davu, nevyhnuly se několika kolizím jak mezi závodnicemi, tak bohužel i fandícími diváky. Konečné výsledky zněly takto: Kristina Jánská 7.místo, Renata Trejbalová 8. místo, Magdaléna Bergerová místo deváté. V kategorii o rok starších děvčat obsadila Denisa Zahradníková na stejně dlouhé trati 18. místo. -MB-
Výsledky jsou zde zde

Závody ve Studenci a v Jablonci nad Nisou - 21. - 22. 1. 2012

Náš oddíl uspořádal tradiční lyžařské závody v sobotu 21. 1. 2012, výsledky závodu najdete v sekci Přebor ČOS. Výsledky nedělních závodů v Jablonci nad Nisou jsou zde

První závody letošní zimy - Vysoké 27. 12. 2011

V úterý 27. 12. 2011 byla ve Vysokém nad Jizerou zahájena letošní zimní sezona lyžařských závodů v běhu na lyžích. Za náš oddíl do závodu nastopily pouze tři závodnice (K. Janská, R. Trejbalová, D. Zahradníková), ostatní bohužel přemohla nemoc. Výsledky závodu jsou zde

Český pohár dorostu

V kategori mladšího dorostu reprezentoval náš oddíl jediný závodník - Jan Boura. První rok v kategorii dorostu se Honzovi příliš nevydařil. V úvodních závodech v Jablonci nad Nisou ve dnech 15. a 16. ledna 2011 na trati 5 km volně obsadil 31. místo, druhý den v závodě na 7 km klasicky byl 16. Ve druhém pokračování poháru, opět v Jablonci nad Nisou začátkem února nestartoval kvůli nemoci. Třetí závod poháru se jel v Novém Městě na Moravě v termínu 25. - 27. 2. 2011. V pátečním sprintu klasickou technikou si vyjel 18. místo, v sobotu na trati 5 km klasicky obsadil 26. místo a v nedělním bruslení na 7,5 km byl 27. V závěrečném závodě na Božím Daru v Krušných horách, který se konal od 11. do 13. 3. 2011 Honza ve sprintu volnou technikou vyjel 25. místo, ve skiatlonu na 5 a 5 km obsadil 20. místo. V neděli byly na pořadu štafety na 3 x 3 km klasicky, v tomto závodě se štafetou Liberecký kraj I obsadil šestou pozici. Veškeré výsledky najdete zde

Kořenovský lyžařský běh a vyhlášení Poháru KSL Libereckého kraje - Kořenov 12. 2. 2011

Posledním závodem termínové listiny KSL Libereckého kraje je tradičně Kořenovský lyžařský běh. Z naši závodníků obsadila v kategorii předžákyň Linda Zahradníková třetí místo, v kategorii žákyň nejmladších Tereza Chrástová třinácté místo, v kategorii žákyň nejmladších Kristina Janská páté místo a Renata Trejbalová osmé místo. V žákyních starších obsadila Eliška Plecháčová třetí místo. Výsledky najdete zde
V celkovém hodnocení Poháru Libereckého kraje 2011 dosáhla nejvýraznějšího úspěchu v kategorii nejmladší žákyně Kristina Janská, která pohár vyhrála. Ve stejné kategorii obsadila páté místo Magda Bergerová a na jedenácté příčce po promaroděné zimě je Renata Trejbalová. V kategori žákyně mladší obsadila Denisa Zahradníková konečnou třináctou pozici. Eliška Plecháčová v žákyních starších byla hodnocena na devátém místě. Výsledky poháru jsou zde

Hledá se nová Kateřina Neumannová - Vimperk 4. - 6. 2. 2011

Na místo původně plánovaného Zadova na Šumavě, kde nebyl dostatek sněhu, se finále ročníku 2010 - 2011 odjelo na tratích ve Vimperku - areál Vodník. Na náročných tratích, které byly pokryty pouze umělých sněhem, reprezentovala náš oddíl Eliška Plecháčová. V pátečním sprintu volně obsadila 20. místo, v závodě na 3 km volně v sobotu byla 12., v neděli na na trati 3 km klasicky skončila na 14. místě. Veškeré výsledky najdete zde

Krajský pohár LBK - Bedřichov 26. 2. 2011

Poslední závod Krajského poháru Libereckého kraje se uskutečnil na tratích v Bedřichově v Jizerských horách. Z naši závodníků obsadila v kategorii předžákyň Linda Zahradníková šesté místo, v kategorii žákyň nejmladších Tereza Chrástová desáté místo, v kategorii žákyň nejmladších Kristina Janská první místo a Magda Bergerová šesté místo. V žákyních mladších obsadila Denisa Zahradníková deváté místo. Výsledky jsou zde

Mistrovství ČR staršího žactva - Jilemnice, Benecko 18. - 20. 2. 2011

Na náhradních, ale výborně připravených tratích na Benecku, uspořádal ČKS SKI Jilemnice letošní mistrovství republiky staršího žactva. Náš oddíl reprezentovala úspěšně Eliška Plecháčová v kategorii starší žákyně 97. V pátek ve sprintu klasicky vypadla ve čtvrtfinále a obsadila 18. místo. V sobotu byl na programu běh volnou technikou na 3 km, v tomto závodě dosáhla Eliška na pěkné 9. místo. Vyvrcholením mistrovství však byly nedělní štafety na 3 x 3 km klasicky, kde ve štafetě Liberecký kraj I ve složení Eliška Plecháčová, Eliška Němečková a Markéta Davidová (obě závodnice z SK SKI Janov Bedřichov) vybojovaly titul Mistra České republiky pro rok 2011. Ze štafet je to tak již v pořadí třetí titul za poslední čtyři roky pro našeho závodníka. Veškeré výsledky najdete zde

Krajský přebor štafet dvojic mladšího a starčího žactva - Bohdalovice 13. 2. 2011

V kategorii žákyň nejmladších 01 se přeborníkem kraje stala štafeta našeho oddílu ve složení Kristina Janská a Magda Bergerová. Ve veřejném závodě předžákyň 03 obsadila Bergerová Veronika první místo.

Krajský pohár LBK - Jilemnice, Benecko 12. 2. 2011

Předposlední závod Krajského poháru Libereckého kraje pořádal ČKS SKI Jilemnice na tratích na Benecku. Z naši závodníků obsadila v kategorii předžákyň Linda Zahradníková třetí místo, Veronika Bergerová páté místo, v kategorii žákyň nejmladších Kristina Janská první místo a Magda Bergerová čtvrté místo. Eliška Plecháčová v žákyních starších dojela do cíle na desátém místě. Výsledky jsou zde

Krajský pohár LBK - Josefův Důl 5. 2. 2011

První únorovou sobotu se konalo Jarní kriterium v Josefově Dole. Z naši závodníků obsadila v kategorii předžákyň Linda Zahradníková první místo, Veronika Bergerová třetí místo, v kategorii žákyň nejmladších Kristina Janská druhé místo a Magda Bergerová šesté místo. Denisa Zahradníková v žákyních mladších dojela do cíle na patnáctém místě. Výsledky jsou zde

Český pohár staršího žactva - Jeseník - Ramzová 29. a 30. 1. 2011

O posledním lednovém víkendu uspořádal lyžařský klub FENIX SKI TEAM Jeseník Český pohár v běhu na lyžích staršího žactva. Na náhradních tratích v Ramzové se dařilo i naši závodnici Elišce Plecháčové. V sobotním závodě na trati 3 km klasicky interval obsadila výborné čtvrté místo, v neděli na trati 4 km volně mass start obsadila desáté místo. Výsledky jsou zde sobota a nedělní zde

Přebor ČOS Studenec - 29. 1. 2011

Již tradičním pořadatelem Přeboru ČOS v běhu na lyžích je naše tělocvičná jednota. V závodě startovalo celkem 67 závodníků, z našich členů vybojovali přebornický titul následující závodnice a závodníci: Veronika Bergerová, Lukáš Trejbal a Kristina Janská. Na prvním, druhém nebo třetím místě se dále umístili: Linda Zahradníková, Magda Bergerová, Vít Štefan, Denisa Zahradníková, Jan Boura, Marie Bergerová, Jaroslav Hák, Petr Plecháč jun., Michal Hák a Vladimír Junek. Z důvodu nedostatku sněhu se celý závod odjel na krátkém, ale výborně připravném okruhu o délce 1 km u sokolovny. Celkové výsledky jsou zde

Jablonec nad Nisou - 22. 1. 2011

V pořadí třetí pohárový závod (druhý se jel v Tanvaldě minulou sobotu) spojený s Oblastním kolem série závodů Hledá se nová Kateřina Neumannová uspořádal Ski klub Jabnonec n. N. v arálu Břízky. Našim závodníkům se opět dařilo, v silné konkurenci (Mars Svratka, FENIX SKI TEAM Jeseník)naší závodníci vybojovali následující umístění: Linda Zahradníková (žákyně nejmladší 2003-04) 3. místo, Veronika Bergerová (žákyně nejmladší 2003-04) 6. místo, Tereza Chrástová (žákyně nejmladší 2002) 11. místo, Kristina Janská (žákyně nejml. 2001) 1. místo, Magdalena Bergerová (žákyně nejml. 2001) 4. místo, Denisa Zahradníková (žákyně mladší 2002) 13. místo, Eliška Plecháčová (žákyně starší 1997) 3. místo a Honza Boura (dorostenci ml.) 4. místo. Celkové výsledky jsou zde

Benecko - 9. 1. 2011

Z našeho pohledu se jednalo o velmi vydařený pohárový závod Libereckého kraje, jehož výsledky se nám budou těžko opakovat. V konkurenci nejenom závodníků Libereckého, ale i z Hradeckého kraje a moravského klubu FENIX SKI TEAM Jeseník, naší závodníci vybojovali následující umístění: Lukáš Trejbal (předžáci 2003 a mladší) a Renata Trejbalová (žákyně nejml. 2001) zvítězili, Magdalena Bergerová (žákyně nejml. 2001) obsadila 2. místo, Veronika Bergerová (předžákyně 2003 a mladší) a Kristina Janská (žákyně nejml. 2001) vybojovali 3. místo. Eliška Plecháčová (žákyně starší 1997) obsadila 8. místo a Honza Boura (dorostenci ml.) dojel do cíle jako 13. Celkové výsledky jsou zde

Vysoké nad Jizerou - 27. 12. 2010

Po několika letech, kdy ve Vysokém nebyl snih, uspořádali vysočtí lyžaři závody na domácích tratích. Z našeho oddílu se závodu zůčastnila děvčata v kategorii mladších žákyň 2001 a Michal Hák v kategorii mužů. Děvčata se rozpomněla na výkony z minulé zimy a tak Kristina Janská vyhrála, Magdalena Bergerová byla třetí a pátou příčku obsadila Renata Trejbalová. Michal Hák měl při závodě defekt na vázání a obsadil 17. místo. Celkové výsledky jsou zde

Studenecké kriterium, Studenec 18. 12. 2010

Výhodu domácích tratí u sokolovny využila pouze Renata Trejbalová, která zvítězila v kategorii nejmladších žákyň. Na stupně vítězů se ještě prosadil Honza Boura, a to na třetí příčku, v kategorii dorostenců mladších. Kompletní výsledky včetně dalších naších závodníků jsou zde

Mistrovství ČR žactva - 2. část a finále závodů Hledá se nová Kateřina Neumannová, Zadov 13. a 14. 3. 2010

O minulém víkendu jsme se vydali až šumavský Zadov, kde v místním lyžařském areálu uspořádal Ski klub Šumava druhou část M-ČR žactva. Tyto závody se současně započítávaly do finále závodů Hledá se nová Kateřina Neumannová. Z našich zástupců zde startovala Eliška Plecháčová a Jan Boura. Prvním závodem v sobotu byl sprint volnou technikou, kde jsme ani neočekávali dobré umístění, což se také potvrdilo. V kvalifikaci byla Eliška 18., Honza 14., což sice zaručilo bezproblémový postup do odpoledních čtvrtfinále, ze kterých postoupil pouze Honza do semifinále, předvedený výkon stačil pouze na konečnou 11. příčku. Eliška ve své čtvrtfinálové jízdě obsadila 5. místo, které v celkovém hodnocení znamenalo až 21. příčku.
V nedělním závodě s intervalovým startem klasickou technikou byly naše ambice o mnoho větší, leč medailová tečka za sezónou se nekonala. Eliška se s těžkou 3 km dlouhou tratí poprala výborně a obsadila 7. místo. Honza podal na 4 km trati také vynikající výkon, který ale stačil pouze na nepopulární čtvrtou pozici. Výsledky z mistrovství jsou jsou zde

Kořenovský lyžařský běh - Kořenov, 6. 3. 2010

Asi posledním závodem této zimy pro naše nejmladší lyžaře byl Kořenovský lyžařský běh, při kterém byly vyhlášeny i konečné výsledky Poháru žactva v běhu na lyžích Krajského svazu lyžařů Libereckého kraje. Dosažené výsledky byly výborné, tak příští zimu na co navazovat. Umístění našich závodníků:
Předžákyně, 500 m klasicky: 7. Chrástová Terez
Předžáci, 500 m klasicky: 11. Trejbal Lukáš, 28. Berger Ondřej
Žákyně nejmladší 2001, 1 km klasicky: 1. Trejbalová Renata, 3. Jánská Kristina, 4. Bergerová Magdalena
Žákyně nejmladší 2000, 1 km klasicky: 9. Zahradníková Denisa
Žákyně starší 1997, 3 km klasicky: 8. Plecháčová Eliška
Žáci starší 1996, 3 km klasicky: 1. Boura Jan
Dorostenci mladší, 6 km klasicky: 2. Šulc Jan
Výsledky z Kořenova jsou zde
Konečné výsledky poháru jsou zde, z našich závodníků pohár vyhráli Renata Trejbalová a Jan Boura.

Foto 2010

V sekci foto přidáno několik fotek z letošní zimy foto je zde

Jarní kriterium - Josefův Důl, 27. 2. 2010

Tělovýchovná jednota Josefův Důl pořádala Jarní kriterium v běhu na lyžích, současně byl tento závod vypsán i jako Krajský přebor mimo kategorií nejmladších žáků, z našich závodníků se titulem může chlubit Jan Boura. Umístění našich závodníků:
Předžákyně, 400 m klasicky:
12. Bergerová Veronika
Žákyně nejmladší 2001, 1 km klasicky:
1. Trejbalová Renata
5. Bergerová Magdalena
6. Jánská Kristina
Žákyně nejmladší 2000, 1 km klasicky:
9. Zahradníková Denisa
Žákyně starší 1997, 7 minut a jedno kolo volně:
4. Plecháčová Eliška
Žáci starší 1996, 7 minut a jedno kolo volně:
1. Boura Jan
výsledky jsou zde

Pohár žactva KSL Libereckého kraje, Přebor ČOS a Krajský přebor dorostu a dospělých - Studenec, 20. 2. 2010

Již tradičně pořádá naše jednota lyžařské závody, které jsou vypsány ve všech žákovských a dorosteneckých kategorií, včetně kategorií juniorů, žen a mužů. Do závodu klasickou technikou odstartovalo celkem 267 závodníků, mezi nimi samozřejmě i závodníci domácí, kteří se umístili následovně:
Nejmladší žákyně 2001 a mladší 1 km:
1. Trejbalová Renata
5. Jánská Kristina
10. Bergerová Magdalena
25. Chrástová Tereza
28. Bergerová Veronika
Nejmladší žákyně 2000 1 km:
9. Zahradníková Denisa
Žáci nejmladší 2001 a mladší:
16. Trejbal Lukáš
Žákyně starší 1997 3 km:
5. Plecháčová Eliška
Žáci starší 1996 3 km:
3. Boura Jan
Ženy nad 50 let 3 km
2. Pokorná Dobra
Dorostenci mladší 1994 - 95 5 km:
4 Šulc Jan
Muži, junioři:
1. Hák Michal
Trejbalová Renata, Jan Šulc a Michal Hák zároveň získali titul Přeborník ČOS. Odpoledne se ještě závodníci sokolských jednot zúčastnili Přeboru ČOS volnou technikou, v závodě startovalo 46 závodníků, přeborníkem ČOS se stali tito studenečtí závodníci: Trejbalová Renata, Jan Šulc a Michal Hák.

M-ČR žáci - Skuhrov nad Bělou, 13. - 14. 2. 2010

Na lyžařských tratích v Deštném Orlických horách pořádal lyžařský klub ze Skuhrova nad Bělou Mistrovství ČR staršího žactva - I. část. Eliška Plecháčová, při své mistrovské premiéře, v kategorii starší žákyně roč. 1997 obsadila na trati 3 km volně 8. místo, Jan Boura v kategorii starší žáci roč. 1996 se umístil na trati 4 km volně na 6. místě. O den později ve štafetovém závodě starších žákyň roč. 1996 - 1997 na trati 3 x 3 km klasicky startovala Eliška Plecháčová ve štafetě Liberecký kraj IV, štafeta se umístila na 9. místě. Jan Boura v kategorii starší žáci 1996 - 1997 na trati 3 x 3 km klasicky, se jako člen štafety Liberecký kraj I, stal mistrem republiky.
výsledky sobota jsou zde
výsledky neděle štafety jsou zde

Zimní olympiáda dětí a mládeže ČR

V prvním únorovém týdnu pořádal Liberecký kraj IV. Olympiádu dětí a mládeže ČR. Účast na olympiádě si vybojoval i zástupce naší jednoty Jan Boura, Liberecký kraj reprezentoval v běhu na lyžích v kategorii starších žáků. Letošní účast již byla Honzova druhá, na minulé ODM obsadil 1. místo, tak měl na co navazovat. Honzova lepší disciplína, běh klasickou technikou na 3,6 km, byla na pořadu druhý den olympiády. Honza zvládl závod na výbornou a obsadil první místo. Následující den, v běhu na 3,6 km volnou technikou se na stupně vítězů nevešel, ale páté místo ještě znamenalo účast na slavnostním ceremoniálu, při kterém se vyhlašovalo prvních šest míst. Ve čtvrtek byly na programu štafety na 3 x 2,4 km klasicky, štafeta Libereckého kraje ve složení Kožnar František, Lehký Matyáš a Boura Jan skončila na výborném druhém místě za borci z kraje Karlovarského. Veškeré běžecké závody se uskutečnily ve Vesci na okruhu 1,2 km dlouhém, na kterém při loňském MS jely ženy závod ve sprintu.
kompletní výsledky jsou zde

Krajský pohár na Benecku

V sobotu 30. 1. 2010 pořádal Hančův sportovní klub Benecko již 4. závod Krajského poháru Libereckého kraje. Závodníci našeho oddílu se opět neztratili a umístili se následovně: 10. Chrástová Tereza, 11. Bergerová Veronika v kat. předžačky 2002 a ml., 500 m klasicky, 10. Trejbal Lukáš v kat. předžáci 2002 a ml, 500 m klasicky, 1. Trejbalová Renata v kat. nejml. žákyně 2001, 1 km klasicky,13. Zahradníková Denisa, v kat. nejmladší žákyně 2000, 1 km klasicky, 8. Plecháčová Eliška, v kat. starší žákyně 97, 3 km volně, 1. Boura Jan v kat. starší žáci 96 3 km volně.
První únorový týden je na programu Zimní olympiáda dětí a mládeže, kterou pořádá Liberecký kraj, naši jednotu reprezentuje a titul z minulé obhajuje Honza Boura. Přejme mu zdraví a i hodně štěstí v závodní stopě.
výsledky jsou zde

Krajský pohár v Lučanech

V sobotu 23. 1. 2010 jsme závodili na 15 ročníku Memoriálu Wolfganga Samesche, který byl současně 3. závodem v Poháru Libereckého kraje. Naši závodníci se umístili takto: Trejbalová Renata, 1. místo v kat. 2001, 1 km klasicky, Zahradníková Denisa, 14. místo v kategorii 1 km klasicky 2000, Plecháčová Eliška, 4. místo v kategorii starší žákyně 97 3 km klasicky, Boura Jan, 1. místo v kategorii starší žáci 96 3 km klasicky. Další závody nás čekají na Benecku, kde se poběží volně.
výsledky jsou zde

Krajský přebor Královéhradeckého kraje

V sobotu 16. 1. 2010 jsme zavítali k sousedům do Královéhradeckého kraje na závody pořádané Olfin car Vella Trutnov v Mladých Bukách. Naši závodníci se umístili takto: Trejbalová Renata, 2. místo, Bergerová Madaléna 13. místo, Zahradníková Denisa, 18. místo, Bergerová Veronika, 23. místo, vše v kategorii 1 km klasicky 2000 a mladší, Plecháčová Eliška, 8. místo v kategorii starší žákyně 96 - 97 3 km klasicky, Boura Jan, 2. místo v kategorii starší žáci 96 - 97, Šulc Jan, 8. místo mladší dorostenci 93 - 94 4 km klasicky, Hák Michal, 3. místo v kategorii muži 12 km klasicky. Další závody nás čekají v Lučanech nad Nisou, kde bude Krajský přebor Libereckého kraje. výsledky jsou zde

Hledá se nová Kateřina Neumannová, Krajský pohár KSL Libereckého kraje

V sobotu 9. 1. 2010 uspořádal ČKS SKI Jilemnice další závody, které se konaly na Benecku. Posílená skupina naších závodníků dosáhla tyto výsledky: Chrástová Tereza, předžákyně 500 m Kl 8. místo, Trejbal Lukáš, předžáci 500 m Kl 14. místo, Trejbalová Renata, žákyně nejml. 01 1 km Kl 1. místo, Zahradníková Denisa, žákyně nejml. 00 1 km Kl 22. místo, Pekárek Patrik, žáci nejml. 00 Kl 22. místo, Pekárek Dominik, žáci nejml. 00 1 km Kl 25. místo, Plecháčová Eliška, žákyně st. 97 3 km V 7. místo (4. v LBK), Boura Jan, žák st. 96 3 km V 5. místo (2. v LBK). Honza Boura si druhým místem v pořadí Libereckého kraje zajistil nominaci na Zimní olympiádu dětí a mládeže, která se koná první únorový týden v Liberci. Přejme mu pevné zdraví a minimálně obhajobu umístění z minulé ZODM. výsledky jsou zde

Hledá se nová Kateřina Neumannová, II. kvalifikační závod žactva na ZODM pro LK, Krajský pohár KSL Libereckého kraje

V sobotu 2. 1. 2010 jsme byli na závodech v běhu na lyžích Jablonci nad Nisou. Oproti předchozím závodům (Jablonecké šestidenní) pořadatelé umístili prostor startu a cíle na biatlonovou střelnici, proto se změnil profil okruhu, začínalo se do kopce a druhá část okruhu byla tedy sjezdová Na umělém sněhu, který byl smíchán s trochou přírodního (podle TV přenosu stejného jako na TOUR DE SKI - hluboká sůl), se naším závodníkům dařilo a všichni stáli na stupních vítězů. S velkým náskokem v kategorii žákyň nejmladších 2001 zvítězila Renata Trejbalová, po pádu překvapivě třetí skončila Eliška Plecháčová ve starších žákyních 1997 a Jan Boura po výborném finiši vybojoval druhé místo o 0,6 vteřiny za prvním závodníkem ve starších žácích 1996 a nadále bojuje o dvě nominační místa na ZODM. výsledky jsou zde

Jablonecké šestidenní

V pondělí a úterý 28. a 29. 12. 2009 jsme byli na přípravných závodech v běhu na lyžích Jablonci nad Nisou. Na umělém sněhu a okruhu z kopce do kopce se naším dvěma starším závodníkům dařilo, v pondělí obsadila bruslením Eliška Plecháčová 5. místo (J. Boura nestartoval), v úterý klasickou technikou byla druhá E. Plecháčová a Jan Boura byl na prvním místě.

Memoriál Květy Lelkové, Trutnov - 3. 10. 2009

V sobotu 3. 10. 2009 odjelo torzo našich závodníků, pro nás už pravděpodobně poslední přespolák, do Trutnova, kam se ať už na podzim, nebo v zimě, rádi vracíme, neboť trutnovské tratě jsou pěkné, a občas zde dosáhneme i na pěkný výsledek. Nejinak tomu bylo i letos, naše závodnice Kristýna Janská obsadila 3. příčku a Eliška Plecháčová vyhrála.
Foto zde.

Po stopách První hornobranské lyže - 27. 9. 2009

V neděli naši závodnici odjeli na závody v přespolním běhu do Horní Branné. V předškolácích byl Vojtěch Trejbal 24, v předžácích se umístil na 8. místě Lukáš Trejbal, v nejmladších žákyních byla 5. Kristýna Janská a 6. Renata Trejbalová, ve starších žákyních Eliška Plecháčová obsadila 8. příčku.
Foto zde.

Posvícenský koláč - 12. 9. 2009

V sobotu 12. 9. 2009 se konal již 42. ročních, mezi závodníky oblíbeného, "Studeneckého koláče". Na start se postavilo celkem 438 závodníků, ze závodníků hájících pořádající oddíl byla nejlepší Jánská Kristýna, která vyhrála v kategorii žákyň nejmladších, a získala tak putovní ceny Květy Jériové. Výsledky a foto najdete pod odkazem Posvícenský koláč.

Okolo Petruškových vrchů - 5. 9. 2009

Tradičním závodem ve Vysokém nad Jizerou "Okolo Petruškových vrchů" byla zahájena podzimní sezóna přespolních běhů. Za nevlídného počasí se na tratích po dlouhé době ukázal větší počet studeneckých závodníků, kteří se ve výsledkové listině vůbec neztratili. Vojtěch Trejbal obsadil 10. místo, Ondřej Berger 9., Veronika Bergerová 3., Ivana Hrnčířová 4., Kristina Janská 1., Renata Trejbalová 4., Magdalena Trejbalová 7., Magda Hrnčířová 19. a Eliška Plecháčová byla 10. výsledky jsou zde